Osprzęt fotowoltaiczny
Rozdzielnice Fotowoltaiczne
Marka APV to dostęp do kompleksowego wyposażenia, niezbędnego przy tworzeniu instalacji fotowoltaicznych PV – w tym okablowania, narzędzi, konektorów oraz niezbędnych zabezpieczeń. Wszystkie produkty posiadają niezbędne certyfikaty.
Rozdzielnice fotowoltaiczne – przeznaczone są do zabezpieczania instalacji PV przed przeciążeniami i skutkami zwarć w systemach fotowoltaicznych, prądu stałego DC.
Rozdzielnice są w pełni okablowane, gotowe do podłączenia.
Złącza MC4
Złącza MC4 marki APV, to pewność prawidłowych połączeń w sieciach fotowoltaicznych. Należą do nich m.in.: złącza KM oraz PM, diody, bezpieczniki, złącza rozgałęźne równoległe krótkie oraz na kablu, a także piny. Najbardziej popularne zestawy złącz KM oraz PM, przeznaczone są do montażu na kablu solarnym i służą do łączenia paneli fotowoltaicznych
Przewody solarne MC4
Wysokiej jakości przewody jednożyłowe do instalacji fotowoltaicznych MC4, marki APV, z żyłą wielodrutową ocynowaną miękką, w izolacji i powłoce z sieciowanego tworzywa bezhalogenowego.
Przewody mogą być stosowane przy produkcji energii słonecznej, w ogniwach słonecznych oraz w systemach paneli słonecznych. Przewody z serii APV są w pełni zgodne z w/w normami i mogą nosić zharmonizowaną nazwę H1Z2Z2-K.
Przewody spełniają wymagania norm:
- PN-EN 50618:2015-03
- PN-EN 60228:2007.
Wyłączniki Nadprądowe
Wyłączniki nadprądowe prądu stałego WNDC służą do ochrony obwodów, przeciw prądom, w trakcie przeciążenia, zwarcia lub odłączenia.
Dedykowane do sieci fotowoltaicznych. Wyłączniki nadprądowe wyposażone są w wyzwalacz elektromagnetyczny i termiczny. Dostępne są wyłączniki nadprądowe, w zakresie prądu znamionowego: od 10A do 63A, 2 lub 4 polowe. Stopień ochrony: IP20, Certyfikat CE
.
Ochronniki Przepięć APV
Ochronniki przepięć T2, T1+T2, serii APV służą do ochrony instalacji fotowoltaicznych- typ TN, TT, przed napięciami indukowanymi, łączeniowymi oraz wywołanymi przez czynniki atmosferyczne.
Wyposażone są w wizualny wskaźnik działania (zielony – ochrona, czerwony – brak ochrony). Ograniczniki posiadają właściwości, które ułatwiają ich instalowanie i eksploatację. Wyprodukowane zgodnie z normą IEC/EN 61643-11.
Podstawy Bezpiecznikowe APV
Podstawy bezpiecznikowe, 1 i 2 modułowe, przeznaczone są do wkładek topikowych 10×38.
Stosowane są w systemach fotowoltaicznych. Maksymalne napięcie robocze 1000V DC, prąd maksymalny: 32A. Częstotliwość: 50/60Hz. Montaż na szynę TH35. Szczelność: IP20.
Bezpieczniki topikowe - rurkowe
Służą do zabezpieczania instalacji fotowoltaicznych oraz niskonapięciowych instalacji na prąd stały.
Wkładki bezpiecznikowa – rurkowa, serii APV, pozwala na zabezpieczenie jednego łańcucha paneli. Wkładkę montuje się w oprawie MC4-B10X38 lub podstawie bezpiecznikowej 10×38. Podstawa oraz oprawa do montażu bezpieczników na szynę 35 mm, dostępne są w serii APV.
Rozłączniki izolacyjne główne
W serii APV dostępne są zarówno rozłączniki izolacyjne główne, w obudowie oraz bez obudowy.
Zadaniem rozłączników izolacyjnych APV, jest odłączanie odbiorników DC i awaryjne odłączanie zasilania. Pełnią one funkcję wyłączników głównych. Bezwzględnie wymagane w instalacjach fotowoltaicznych, w celu odłączenia modułów od inwertera (stringów, łańcuchów PV). Posiadają możliwość zablokowania pokrętła, poprzez założenie kłódki.
Mechanizm działania zastosowany w rozłącznikach APV to mechanizm krzywkowy ON/OFF. Rozłączniki znajduje się w obudowie z klasą ochrony IP65, dzięki czemu są chronione przed pyłami i strumieniami wody. Można je stosować na zewnątrz lub wewnątrz budynku, w instalacjach fotowoltaicznych.
Narzędzia APV
Narzędzia serii APV to zaciskarki – praski, ściągacze izolacji oraz klucze do montażu i demontażu złącz MC4.
Narzędzia przystosowane są do zaciskania złączy solarnych typu MC4 (zarówno męskich jak i żeńskich) na wielodrutowych, miedzianych kablach solarnych.
Zacisakrki wyposażone są w hartowane matryce, umieszczone w głowicy, śrubowo zabezpieczone przed wypadaniem. Dzięki optymalnemu przełożeniu dźwigni prasek, proces zaciskania wymaga niewielkiej siły.
Uniwersalne – automatyczne ściągacze służą do zdejmowania izolacji, z przewodów jednożyłowych oraz wielożyłowych. Przy pomocy pokrętła regulacyjnego można dopasować przyrządy do średnicy przewodu, z którego będzie ściągana izolacja.
Licznik energii
Licznik energii L3F 4P, montowany na szynie DIN TH35. Zaprojektowany oraz wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi standardami. Przedstawiający rzeczywiste zużycie energii elektrycznej, poprzez zastosowanie zaawansowanych układów scalonych, do pomiaru energii oraz wykorzystanie technologii cyfrowego próbkowania i technologii SMT. Przyjmuje strukturę modułową z takimi cechami, jak mate gabaryty, wygodna instalacja oraz niezawodna praca.
Do zastosowań zarówno komercyjnych jak i przemysłowych.
Mierzy i wskazuje całkowity pobór / oddanie energii aktywnej [kWh) i mocy[W).
- Wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz LCD.
- Przeznaczony do zdalnego odczytywania pomiarów energii elektrycznej poprzez magistralę MODBUS RTU (Rs485),
- Wielotaryfowy pomiar energii: całkowite zużycie prądu z wielu taryf.