Osprzęt fotowoltaiczny

Rozdzielnice Fotowoltaiczne

Marka APV to dostęp do kompleksowego wyposażenia, niezbędnego przy tworzeniu instalacji fotowoltaicznych PV – w tym okablowania, narzędzi, konektorów oraz niezbędnych zabezpieczeń.  Wszystkie produkty posiadają niezbędne certyfikaty. 

Rozdzielnice fotowoltaiczne – przeznaczone są do zabezpieczania instalacji PV przed przeciążeniami i skutkami zwarć w systemach fotowoltaicznych, prądu stałego DC. 

Rozdzielnice są w pełni okablowane, gotowe do podłączenia.

Złącza MC4

Złącza MC4 marki APV, to pewność prawidłowych połączeń w sieciach fotowoltaicznych. Należą do nich m.in.: złącza KM oraz PM, diody, bezpieczniki, złącza rozgałęźne równoległe krótkie oraz na kablu, a także piny. Najbardziej popularne zestawy złącz KM oraz PM, przeznaczone są do montażu na kablu solarnym i służą do łączenia paneli fotowoltaicznych

Przewody solarne MC4

Wysokiej jakości przewody jednożyłowe do instalacji fotowoltaicznych MC4, marki APV, z żyłą wielodrutową ocynowaną miękką, w izolacji i powłoce z sieciowanego tworzywa bezhalogenowego. 

Przewody mogą być stosowane przy produkcji energii słonecznej, w ogniwach słonecznych oraz w systemach paneli słonecznych. Przewody z serii APV są w pełni zgodne z w/w normami i mogą nosić zharmonizowaną nazwę H1Z2Z2-K.

Przewody spełniają wymagania norm:

  • PN-EN 50618:2015-03
  • PN-EN 60228:2007.

Wyłączniki Nadprądowe

Wyłączniki nadprądowe prądu stałego WNDC służą do ochrony obwodów, przeciw prądom, w trakcie przeciążenia, zwarcia lub odłączenia. 

Dedykowane do sieci fotowoltaicznych.  Wyłączniki nadprądowe wyposażone są w wyzwalacz elektromagnetyczny i termiczny. Dostępne są wyłączniki nadprądowe, w zakresie prądu znamionowego: od 10A do 63A, 2 lub 4 polowe. Stopień ochrony: IP20, Certyfikat CE

.

Ochronniki Przepięć APV

Ochronniki przepięć T2, T1+T2, serii APV służą do ochrony instalacji fotowoltaicznych- typ TN, TT, przed napięciami indukowanymi, łączeniowymi oraz wywołanymi przez czynniki atmosferyczne.  

Wyposażone są  w wizualny wskaźnik działania (zielony – ochrona, czerwony – brak ochrony). Ograniczniki posiadają właściwości, które ułatwiają ich instalowanie i eksploatację. Wyprodukowane zgodnie z normą IEC/EN 61643-11.

 

Podstawy Bezpiecznikowe APV

Podstawy bezpiecznikowe, 1 i 2 modułowe, przeznaczone są do wkładek topikowych 10×38. 

Stosowane są w systemach fotowoltaicznych. Maksymalne napięcie robocze 1000V DC, prąd maksymalny: 32A. Częstotliwość: 50/60Hz.  Montaż na szynę TH35. Szczelność: IP20.

Bezpieczniki topikowe - rurkowe

Służą do zabezpieczania instalacji fotowoltaicznych oraz niskonapięciowych instalacji na prąd stały. 

Wkładki bezpiecznikowa – rurkowa, serii APV, pozwala na zabezpieczenie jednego łańcucha paneli. Wkładkę montuje się w oprawie MC4-B10X38 lub podstawie bezpiecznikowej 10×38. Podstawa oraz oprawa do montażu bezpieczników na szynę 35 mm, dostępne są w serii APV.

 

Rozłączniki izolacyjne główne

W serii APV dostępne są zarówno rozłączniki izolacyjne główne, w obudowie oraz bez obudowy. 

Zadaniem rozłączników izolacyjnych APV, jest odłączanie odbiorników DC i awaryjne odłączanie zasilania. Pełnią one funkcję wyłączników głównych. Bezwzględnie wymagane w instalacjach fotowoltaicznych, w celu odłączenia modułów od inwertera (stringów, łańcuchów PV). Posiadają możliwość zablokowania pokrętła, poprzez założenie kłódki.

Mechanizm działania zastosowany w rozłącznikach APV  to mechanizm krzywkowy ON/OFF. Rozłączniki znajduje się w obudowie z klasą ochrony IP65, dzięki czemu są chronione przed pyłami i strumieniami wody. Można je stosować na zewnątrz lub wewnątrz budynku, w instalacjach fotowoltaicznych.

Narzędzia APV

Narzędzia serii APV to zaciskarki – praski, ściągacze izolacji oraz klucze do montażu i demontażu złącz MC4.

Narzędzia przystosowane są do zaciskania złączy solarnych typu MC4 (zarówno męskich jak i żeńskich) na wielodrutowych, miedzianych kablach solarnych.

Zacisakrki wyposażone są w hartowane matryce, umieszczone w głowicy, śrubowo zabezpieczone przed wypadaniem. Dzięki optymalnemu przełożeniu dźwigni prasek, proces zaciskania wymaga niewielkiej siły.

Uniwersalne – automatyczne ściągacze służą do zdejmowania izolacji, z przewodów jednożyłowych oraz wielożyłowych. Przy pomocy pokrętła regulacyjnego można dopasować przyrządy do średnicy przewodu, z którego będzie ściągana izolacja.

Licznik energii

Licznik energii L3F 4P, montowany na szynie DIN TH35. Zaprojektowany oraz wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi standardami. Przedstawiający rzeczywiste zużycie energii elektrycznej, poprzez zastosowanie zaawansowanych układów scalonych, do pomiaru energii oraz wykorzystanie technologii cyfrowego próbkowania i technologii SMT. Przyjmuje strukturę modułową z takimi cechami, jak mate gabaryty, wygodna instalacja oraz niezawodna praca.

Do zastosowań zarówno komercyjnych jak i przemysłowych.
Mierzy i wskazuje całkowity pobór / oddanie energii aktywnej [kWh) i mocy[W).

  • Wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz LCD.
  • Przeznaczony do zdalnego odczytywania pomiarów energii elektrycznej poprzez magistralę MODBUS RTU (Rs485),
  • Wielotaryfowy pomiar energii: całkowite zużycie prądu z wielu taryf.

Adres

inwestycje i umowy handlowe

adelidm1a