Automatyka Przemysłowa

Liczniki i mierniki energii 1F i 3F

Liczniki trzyfazowe oraz jednofazowe, marki Adelid®, z wyświetlaczem LCD, służący do wskazywania pobieranej energii elektrycznej prądu przemiennego 1- i 3-fazowego, z dokładnością w klasie 1/B.

Specjalny układ elektroniczny pod wpływem przepływającego prądu i przyłożonego napięcia generuje impulsy w ilości proporcjonalnej do pobieranej energii elektrycznej. Pobór energii w fazie sygnalizowany jest miganiem diody LED. Liczba impulsów jest przeliczana na energię pobraną, a jej wartość wskazywana jest przez wyświetlacz LCD.

Produkty są zgodne z Unijną Dyrektywą 2014/32/EU, nazywaną dyrektywą MID Measuring Instrument Directive (dyrektywa mająca na celu ujednolicenie standardów odczytów urządzeń pomiarowych dzięki czemu mamy możliwość rozliczeń na podstawie danych z liczników).

Ochronniki przepięć

Ogranicznik przepięć, odgromnik a także ochronnik przepięciowy to urządzenie zaprojektowane do ochrony aparatury elektrycznej przed przejściowymi przepięciami, ograniczające czas trwania i częstotliwość prądu następczego.

Przepięcia mogą powstać podczas np. załączania lub wyłączania nieobciążonej linii napowietrznej lub przy uderzeniu pioruna w linię napowietrzną, mogą one spowodować zniszczenie izolacji i innych elementów sieci.

W stosunku do pozostałej aparatury zabezpieczającej, ograniczniki klasy B, B+C oraz C powinny być instalowane przed wyłącznikami różnicowoprądowymi od strony zasilania, a za głównymi zabezpieczeniami nadmiarowo-prądowymi.

Takie podłączenie zapobiega wyzwoleniu prawidłowo działającego wyłącznika różnicowoprądowego (a tym samym powstaniu przerwy w zasilaniu instalacji) przy zadziałaniu ogranicznika.

 

Styczniki modułowe, silnikowe

Stycznik elektromagnetyczny jest elementem obwodu, którego zadaniem jest przekazanie sygnału prądowego lub napięciowego. Nowoczesne styczniki odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz pozwalają na dużą częstość łączeń, przy niskim gabarycie, co sprawia, że mogą być montowane w silnikach różnego typu. Posiadają jedno położenie spoczynkowe styków ruchomych.

Styczniki modułowe służą do sterowania systemów 1 i 3 fazowych. Mogą służyć do kontroli i sterowania systemów oświetleniowych, grzewczych, wentylacyjnych itp.

Rozłączniki izolacji, RIWy

Zadaniem rozłączników izolacyjnych marki Adelid® jest rozłączanie obwodów elektrycznych pod obciążeniem. Rozłączniki izolacyjne Adelid® to pewność najlepszego stosunku ceny do jakości.

Wyłączniki izolacyjne serii RIW przeznaczone są do łączenia obwodów elektrycznych, pod obciążeniem oraz jako wyłączniki główne, obwodów elektrycznych, działających pod napięciem 230/400V AC 50/60 Hz.

 

Wyłączniki tablicowe, w obudowie, główne oraz PSA

Łącznik krzywkowy to rodzaj łącznika elektrycznego, czyli aparatu elektrycznego służącego do załączania i wyłączania prądu w obwodzie lub obwodach elektrycznych. Łącznik krzywkowy pozwala sterować przepływem prądu w kilku obwodach. Marka Adelid® posiada w swoim asortymencie przełączniki (o funkcjach – 0-1, 0-Y-T, L-0-P, 1-0-2):

krzywkowe tablicowe (do montażu w obudowie),

  • krzywkowe w obudowie,
  • krzywkowe główne tablicowe,
  • krzywkowe główne obudowie,
  • przełączniki zasilania, modułowe, sieć – agregat PSA.

PSA – Przełącznik sieć-agregat wykorzystywany jest w układach sterowania. Dzięki przełącznikowi 1-0-2 urządzenie daje możliwość wyboru sterowania jednym z dwóch wyjściowych obwodów lub ich całkowite wyłączenie

.

Termostaty

Termostaty umożliwiają sterowanie różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi takimi jak: pompy CO, pompy wody, popy cyrkulacyjne, kompresory, wentylatory, grzałki i wiele innych. Po odłączeniu z prądu i kolejnym podłączeniu termostaty zapamiętują ustawienia.

Dostępne są: termostaty TES, TP1, TP2, TPB oraz sondy PROBE.

Główną zaletą termostatów  jest to, że posiadają możliwość grzania oraz chłodzenia. 

 

Wyłączniki pływakowe

Wyłączniki pływakowe stosowane są do sygnalizacji oraz sterowania różnymi typami urządzeń, np: pomp, elektrozaworów i innych, których praca zależna jest od poziomu cieczy w zbiorniku.

Wyłączniki pływakowe marki Adelid® mają dwie funkcje: wypompowywania oraz napełniania. 

Dostępne są wyłączniki pływakowe WPZ oraz WPZK – okrągłe,  kompatybilne z większością modeli pomp dostępnych na rynku.

Wyłączniki wyposażone są w kabel podwodny H07RN-F, odporny na uszkodzenia, elastyczny, wodoodporny.

Wyróżnikiem wersji PRO – czyli pływaków okrągłych, jest ich okrągły kształt- bez jakichkolwiek krawędzi, który umożliwia poprawną pracę w trudnym środowisku jak np. ścieki.

Wyłączniki Krańcowe

Miniaturowe wyłączniki krańcowe z serii WK, marki Adelid® przeznaczone są do do pracy w układach sterowniczych oraz kontrolnych i zabezpieczających.

Można je stosować m.in. w różnego rodzaju maszynach, obrabiarkach czy urządzeniach dźwigowo – transportowych. 

Typowa krańcówka zbudowana jest z głowicy, w zależności od modelu może posiadać dźwignię lub rolkę oraz przełącznik. 

Zasada działania wyłącznika krańcowego opiera się na odłączeniu całego urządzenia lub obwodu sterującego po osiągnięciu określonej pozycji.

Przełączniki nożne PM, P1, P2

Wszechstronne, uniwersalne przełącznik nożne – pedały, z osłoną lub bez osłony. Podwójne oraz pojedyncze. Wykonane z odpornego na uszkodzenia materiału, co zapewnia długą żywotność urządzenia..

Wyłączniki nożne używane są do sterowania pracą maszyn produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie sterowanie ręczne jest niemożliwe lub niewygodne. Używane do uruchamiania i zatrzymania pracy maszyn lub procesu produkcji .

 

Osprzęt modułowy

Osprzęt modułowy marki Adelid®, to przede wszystkim przyrządy elektryczne przeznaczone do montażu w rozdzielnicach, obudowach oraz skrzynkach elektrycznych. Służą do sterowania oświetleniem, pracą różnego rodzaju maszyn czy silników. 

Osprzęt modułowy to m.in.: lampki kontrolki sygnalizacyjne 12V, 24V, 230V, manipulatory, miernik,  przyciski bezpieczeństwa a także przyciski sterownicze.

Adres

inwestycje i umowy handlowe

adelidm1a